2019 Carisbrook School Staff

Principal:

Ben Sincock


Deputy Principal:

Katrina Munro


Teachers:


Year 1-2 Team:

Ruma Huia                                 Janette Whelan                                  NE - Year 1  

Ruma Pukeko                            Rachael Lawless                                NE - Year 1

Ruma Korora                             Wendy Fairbairn                                    Year 1

Ruma Kiwi                                 Sophie Priemus / Jess Gregg               Year 1 

Ruma Tui                                   Tania Hodges                                         Year 2                 

Ruma Moa                                Thomas Renwick                                    Year 2


Year 3-4 Team:

Ruma Kakapo                          Carolyn Horton / Katrina Munro        Year 3-4                    

Ruma Paikea                            Airini Hamahona                               Year 3-4  

Ruma Weka                              Debbie Griffiths                                 Year 3-4   


Year 5-6 Team:

Ruma Pekapeka                        Janice Beharrell    (AP)                     Year 5-6                     

Ruma Wheke                             Tony Roche                                      Year 5-6 

Ruma Kekeno                            Heath Ratten                                                Year 5-6

Ruma Manaia                            Ashleigh McClenaghan                     Year 5-6


Year 7-8 Team:

Ruma Rata                                Rachelle Moors                                Year 7-8       

Ruma Rimu                               Karl Still                                            Year 7-8  

Ruma Pohutakawa                    Xzenia Kutea                                    Year 7-8  

STEM Teacher                           Mark Madill                                      Year 7-8


Specialist Teachers:

Special Needs Co-ordinator                 Anne Swan      (AP)

Maths Specialist Teacher                     Katie Glass                                

ESoL Teacher.                                      Litea Ratten                            

Refugee Programme Co-ordinator      Angela Watts


Administration Staff:

Kellie Taylor   

Sia Paulo

 

ICT Support Staff:

Tony Hayward


Teacher Aides:

Sia Paulo                  (ESoL)

Sharon Hollander

Tracy MacManus

Kelly Naylor

Robin Simpson

Jocelyn Wilson 

Julie Wilson

Emma Ball

Richard Robson

Sandra Thompson

Anita Ottley

Philippa Goodwin

Tim Barham  

Tony Hayward                                                                                                                                                 


Librarian:

Margaret Dyett


Caretaker / Groundsperson:

Garry

John Fitzgibbon


Before School Care Staff:

Sharon Hollander


After School Care Staff:

Anna McCaulay

Jemma Beharrell

Sharon Hollander

Donna Campbell


Holiday Programme Staff:

Anna McCaulay

Tony Hayward

Donna Campbell


Social Worker in Schools:

Claire Millichamp